svědomí krátkých forem

O protiPOHLEDu

Letáky, novinové titulky, reklamní slogany, politická hesla, znělky na mobilních telefonech, videoklipy, trailery, fotografie, obrazy. Záplava množících se obrazovek, virtuálních prostorů, barev a mihotajících se odlesků. Zdá se, že krátkým formám a zrychlenému světu, který představují, nelze uniknout.

Navzdory představě, že pouze to, co přetrvá, má nějakou skutečnou hodnotu, jsme kvůli stále většímu spěchu a nedostatku času hlavními konzumenty těchto útvarů. Krátké formy odrážejí dynamiku moderní doby –  zrychlující se mozkovou aktivitu, nestálost pohledu přeskakujícího z jednoho prchavého vjemu na druhý. Zážitky musí být krátké, ale intenzivní. Jako atrakce.

ProtiPOHLED je snahou o nastartování organizmu reakcí a důkazů o tom, že i krátká forma může být médiem, za kterým se skrývá něco víc. Forma blogu umožňuje novost podnětů, jejich pohyb, kontrast mezi nimi, intenzitu, změny, zájem a potřebu čtenářského (proti)pohledu, který se stává buňkou oživeného média. Možnosti výběru témat a textů a pokračování v udržitelnosti jejich aktuálního vědomí. Vybízíme čtenáře, aby se  každým svým pohledem, myšlenkou, komentářem spolupodílel na skládání nových řetězců.

Naším ústředním záměrem je tento pohyb organizovat, neboť krátké formy jsou sdělením. A protiPOHLED jejich svědomím…

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s